„Stop pożarom traw”!

Przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych.

Czytaj więcej...


Zerwane opierzenie dachu na budynku UGiM

Dnia 28 marca o godzinie 12:17 jednostki OSP Rychwał i JRG 2 PSP w Koninie zostały zadysponowane do zerwanego opierzenia na budynku przy ul. Plac Wolności 16.

Czytaj więcej...


Pożar kotłowni w Złotkowach

Dnia 27 lutego 2017 r. o godz. 18:15 jednostki OSP Rychwał i JRG 2 PSP w Koninie zostały zadysponowane do pożaru kotłowni w miejscowości Złotkowy.

Czytaj więcej...


Realizacja projektu pn. Wsparcie systemu ratownictwa chemiczno-ekologicznego i służb ratowniczych Województwa Wielkopolskiego

30 maja 2016 r. Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka (OW ZOSP RP) podpisał z Województwem Wielkopolskim Instytucją Zarządzającą Wielkopolskim Programem Operacyjnym 2014-2020 umowę na realizację projektu pn. Wsparcie systemu ratownictwa chemiczno-ekologicznego i służb ratowniczych Województwa Wielkopolskiego na wypadek wystąpienia zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii poprzez zakup samochodów dla OSP w ramach KSRG – etap I.

Czytaj więcej...


Pożar sadzy w kominie w miejscowości Biała Panieńska

Dnia 23 lutego 2017r. o godz. 17:48 jednostki OSP Rychwał i JRG Nr 2 PSP w Koninie zostały zadysponowane do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Biała Panieńska.

Czytaj więcej...