fbpx

Korowód Świętego Mikołaja

Gmina Rychwał w tym roku w nieco inny sposób rozpoczęła okres oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Bowiem po raz pierwszy, odbył się Strażacki Korowód Świętego Mikołaja. W niedzielę 6 grudnia, druhowie-mikołajowie odwiedzili wszystkie miejscowości naszej gminy.

Dziesięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z workami pełnymi słodkości, wyruszyli z Rynku Miejskiego w Rychwale.

Kto powiedział, że Mikołaj nie może jeździć wozem strażackim. A kto powiedział, że to musi być jeden Mikołaj? Może ich być wielu. I tak mieliśmy zabawę w całej gminie.

Tym bardziej gdy sprawia się radość najmłodszym.

Korowód oczywiście odbył się z pełnymi obostrzeniami sanitarnym. Było głośno i radośnie, były świąteczne przeboje, dzwonki i słodkości. No i oczywiście mikołajkowe w wyjątkowych, bo świątecznych wozach strażackich. Jednym z Mikołajów był również Burmistrz Rychwała. - Co roku organizowaliśmy gminne mikołajki, a w ostatnich dwóch lalach Jarmark Świąteczny dla kilkuset osób. W tym roku, ze względu na pandemię jest to niemożliwe. Pomyśleliśmy, że w takim dniu nie możemy zapomnieć o najmłodszych i stąd zrodził pomysł, Korowodu Świętego Mikołaja – mówił burmistrz Stefan Dziamara.

Święta tuż, tuż, więc po zmroku, na rychwalskim rynku rozbłysły iluminacje świąteczne, a wśród nich kolorowa choinka. W świąteczny klimat wprowadzały rozbrzmiewające kolędy i pastorałki.

Dziękujemy jednostkom, które wzięły udział w akcji, a były to OSP: Rychwał, Dąbroszyn, Czyżew, Święcia, Kuchary Kościelne, Broniki, Rozalin, Jaroszewice Grodzieckie, Siąszyce, Gliny.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na zapisywanie "ciasteczek" w Twojej przeglądarce.
x